Tänasel päeval pole köök enam isegi mitte pelgalt kodu süda, vaid kogu korteri või maja üks väga oluline osa tervikust. Enamasti on tegemist avatud köök-elutoaga, mis tähendab seda, et köögimööbel moodustab suure ja nähtava osa kogu avatud kodust. Seetõttu on väga oluline, et köögimööbel harmoneeruks kogu ülejäänud koduga ja oleks ühtlasi ka praktiline ja kasutamiseks mugav. Köök on ju paik, kus pere koguneb igal hommikul, et valmistuda algavaks päevaks ja kohtuvad taas lõunal või õhtul, et vahetada muljeid ja arutada oma läbielamisi. Sealjuures valmistades maitsvat rooga või nautides lõhnavat kohvi. On ju ka teada, et isegi pidude ajal kipub köök olema just see paik, kus külalised kogunevad ja peavad maha suurema osa oma vestlustest.

Seetõttu on äärmiselt oluline, et köök oleks hästi projekteeritud, köögimööbel valmistatud läbimõeldult ja see oleks igati kvaliteetne ja vastupidav ning disain järgiks kogu ülejäänud kodu stiili. Küll aga köögimööblit valides on võimalusi väga palju ja enamasti ei ole algselt üldse aru saada, miks ühe köögilahenduse hinnaks on näiteks tuhat ja teine on lausa kümme korda kallim.

 

Selgust annab kogenud eritellimusel köögimööbli valmistaja

Oleme tegelenud üle 25 aasta eritellimusel köökide projekteerimise ja valmistamisega ja selle aja jooksul loonud väga erineva suuruse ja funktsionaalsusega kööke. Kui meilt tullakse küsima, mis maksab köögimööbel, siis on see umbes samaväärne küsimus, kui palju maksab auto või maja ilma täpsustamata, millist marki, suurust või tegumoodi soovitakse.

Köögimööbli puhul sõltub hind väga paljudest erinevatest teguritest – köögi suurus, kappide arv, kapiuste materjalid, uste hingede ja siinide valmistaja, töötasapinna suurus ja materjal, köögitehnika valik jne. Küll aga on rusikareegel selline, et mida kvaliteetsemaid materjale kasutada, seda kõrgem on ka hind, aga vastavalt sellele ka köögi vastupidavus ajas.

Oleme Desala Sisustuses köögimööblit planeerides alati pööranud rõhku kvaliteedile, sest isegi kui algselt peaks klient valima väga soodsad ustehingede ja siinide lahendused ning esimesel kuul kõik toimibki samaväärselt kallima lahendusega, siis juba mõne kuu pärast hakkavad ilmnema erinevused. Odavamad hinged ja siinid väsivad kiirelt ja sahtlid ei liigu enam niivõrd sujuvalt, kui algselt. Samuti võib tekkida probleeme uste sulgemisel ja mistahes liikuvate või pöörlevate osade kasutamisel.

Köögitasapindade puhul on erinevus nende vastupidamisel – kui pikalt kestab nende kaunis läige või kui kiirelt tekivad pindadele erinevad kulumis- või kriipimisjäljed. Seesama kehtib ka muude pindade, näiteks kapiuste kohta.

 

Läbimõeldud disain ja mööbli projekteerimine

 

Köögimööbli puhul on väga oluline, et see oleks praktiline ja valminud köögis oleks hea toimetada. Seetõttu on oluline algselt läbi mõelda, kus asub praeahi, kus pliit, kraanikauss ja külmik, et köögis töötamine oleks mugav ja nõude pesemine ei toimuks liialt külgseina ääres või pliidi kõrvale jaguks piisavalt ruumi mõlemale küljele.

Lisaks on väga oluline, et köögis oleks piisavalt tööpinna ruumi toidu ettevalmistamiseks, kus toiduaineid lõikuda ja ette valmistada, kuhu asetada ahjuplaat, et sellele küpsetisi asetada või oleks piisavalt pinda, et saaks vajadusel ka mitmekesi toimetada.

Sellised teadmised tulevad köögivalmistajatel ajaga ning kujunevad välja parimad lahendused, mida salongis ka oma klientidele selgitame ja koostöös disaineriga igasse loodavasse kööki sisse projekteerime. Samuti on oluline, et köögimööbel oleks oma disaini ja värvilahenduse poolest harmoonias ülejäänud koduga – seda kõike arvestabki disainer köögimööblit projekteerides.

 

Kuidas siis köögimööbli ostu sooritada ja tellimust vormistada?

 

Meie kogemusel on kõige olulisem pöörduda meie poole kasvõi lihtsa e-kirja või telefonikõnega ja anda teada oma soovist. Järgmiseks planeerime kohtumisaja, kutsume kliendi oma salongi Tallinna kesklinnas ja tutvustame erinevaid tehnoloogiaid, materjale ning arutame läbi kõik detailid. Isegi kui kliendil endal pole algselt silme ees terviklahendust, siis nägemus tekibki koos meie salongi spetsialistidega.

Kogu lahenduse hind sõltubki lõpuks köögi suurusest ja erilahenduste hulgast. On ju ilmselge, et mida rohkem on kappe, sahtleid või kappides olevaid mehanisme, siis seda suurem on ka lõpphind. Küll aga saab seda kõike projekteerimisel arvestada ja jõuda iga kliendi jaoks sobiva lahenduseni.

Küll aga on kõige olulisem see, et alustada tuleks e-kirja, kodulehelt vormi saatmise või meile helistamisega. Sealt edasi saame juba klienti edasi aidata teda igal sammul juhendada.

 

Mis hinnaga tuleks ikkagi arvestada?

 

Meie Desalas pakume täislahendust ja seega ei ole meie hinnas peidetud kulusid või ei järgne ka mistahes ebameeldivaid üllatusi lisakulude näol. Köögimööbli hind sisaldab mõõdistamist, projekteerimist, disaineri tööd, transporti, paigaldust, aga ka kõikide pakendite utiliseerimist, mida tekib tegelikult päris rohkelt. Lisateenused moodustavad märgatava osa mööbli hinnast, mida aga mitmed teised pakkujad ei pane seda sageli üldse algsesse pakkumisse, vaid “üllatavad” sellega klienti hiljem. Selliselt võib näida algselt eritellimusel köögimööbli pakkumine soodsam, kuid hiljem muudavad lisanduvad kulud hoopiski koguhinna meie omast suuremaks.

Enamasti jäävad täislahendusena eritellimusel köökide hinnad vahemikku 10 000 – 15 000 eurot. Väga oluline on pakkumiste võrdlemisel mõista, mis on pakkumise sisuks. Desala puhul on tegemist ikkagi nö räptsepa tööga, kus parima tulemuse ja selguse saab alati kui tellija kohtub silmast silma disaineriga ning kõik detailid saab üheskoos läbi arutatud ja selgitatud. Oluline ongi mõista, et tervik hind köögimööbli tellimisel hõlmab ka kõiki muid kulusid, mille meie toome välja kohe algses pakkumises, sest oleme kindlal seisukohal, et esmatähtis on ausus ja avatus ning kliendi kindlus, et nimetatud summa eest saabki ta täpselt soovitud tulemuse.