Kui uued ja modernsed köögid võivad tunduda väliselt üsna sarnased oma kaunite tööpindade ja läikivate kapiustega, siis tegelik köögimööbli erinevus tuleb välja alles hetkel, kui piiluda kappide ja sahtlite sisemusse.

Kuna köögikapid on enamasti sügavad, siis võib osutuda päris keeruliseks asjade sättimine või nende kättesaamine kappide tagumistest nurkadest, sest selle jaoks on vaja esmalt kõik eesolevad asjad välja tõsta, mis on aga väga aeganõudev ja tülikas tegemine. Seetõttu on köögimööbli valmistajad tootnud hulgaliselt väga erinevaid ja kavalaid mehhanisme, mis peituvad kappide sisemuses ja sahtlitena, et kööki oleks võimalik mahutada võimalikult palju toiduained ja nende kättesaamine oleks maksimaalselt mugav ja kiire.

 

Nutikad nurgakapid

Pottide ja pannide jaoks kasutatakse väga tihti nurgakappe ja seal peituvaid mehhanisme, et kapid mahutaksid maksimaalselt nõusid ja nende kättesaamine oleks võimalikult mugav ja kiire. Nurgakappidesse on võimalik paigutada pöördmehhanisme, mis töötavad karussellina kapi sees, aga on olemas ka väga nutikaid riiulite mehhanisme, mida saab pöörata kapist välja ja see teeb pottide-pannide paigutamise veelgi lihtsamaks ja mugavamaks.

Köögimööbli kappide ja sahtlite mehhanismid, köögimööbel

Küll aga tuleb arvestada, et kõik, mis liigub, see kulub ja seetõttu on oluline teada, milliseid mehhanisme tellida ja kui kaua need vastu peavad. Üldjuhul kipub kehtima tõde, mida odavam on mehhanism, seda kiiremini kipub see ka oma aja ära elama. Seetõttu on arukas köögimööblit tellides ikka järele mõelda, mis on oluline – kas mõningane kokkuhoid mööblit ostes või tellitud lahenduse pikaajaline, sujuv ja tõrgeteta toimimine.

Desala Sisustus pakub vaid väga häid, kvaliteetseid ja kauakestvaid lahendusi rahvusvaheliselt tuntud kaubamärkidelt nagu Mondo, Lemans, Magic Corner.

Kas sahtlitesse/mehhanismidesse võib panna ka niiskeid nõusid?

Iga köögis toimetanud inimene teab hästi, et väga tülikas on suurte pottide ja pannide põhjalik kuivatamine ning vahel ka nõudepesumasinast tulevad nõud välja mõnevõrra niiskena. Seetõttu on oluline teada, kas märgasid nõusid võib otse kappidesse paigutada kartmata, et niiskus kappidele, sahtlitele või mehhanismidele liiga teeks.

Meie teeme Desalas köögimööbli sahtlipõhjad spetsiaalsest kummeeritud plaadist ja samuti on kasutatavad nurgamehhanismid ning kõrged apteegikapid kummeeritud riiulitega. Lisaks niiskuskindlusele on taolise tehnoloogiaga valmistatud materjalid ka väga libisemiskindlad, välistades nõude kukkumist üksteise peale.

Köögimööbli kappide ja sahtlite mehhanismid, köögimööbel

Kas valida hingedel kapid või pigem rohkem sahtleid/mehhanisme?

Kui hingedel ustega kapid tulevad tellides kõige soodsamad, siis tuleks kindlasti arvestada, et põrandakapid on 60cm sügavused ja sinna asjade paigutamine on üsna tülikas, sest neid peaks paigutama mitmes rivis, et ära kasutada maksimaalselt kappide sisemist ruumi. See aga tähendab, et tagumiste asjade paigutamiseks või kasutamiseks on alati vaja eesolevad asjad ära tõsta ja siis uuesti tagasi paigutada. See on aga väga suur ajakulu ja üsna ebamugav tegevus. Seetõttu on arukas köögimööblit planeerides sellele koheselt mõelda ja pigem valida erinevate nutikate mehhanismide ja sahtlilahenduste vahel.

Kuivainete jaoks oleks parim valik kasutada kõrget väljatõmmatavate korvidega püstakut (nn apteegikappi), aga samuti sobivad selleks sahtliploki kõrgemad sahtlid, kust pääseb koheselt lähedale ka kõige tagumises servas asuvatele toiduainetele ja selle väljavõtmine ning tagasi asetamine toimub väga kiirelt ja mugavalt.

Ka kappide sisemusse on võimalik tavapäraste riiulite asemel paigutada karusselli põhimõttel pööratavaid riiuleid, mille abil saab väga kergelt toiduaineid või nõusid kappi paigutada ja kasutada maksimaalselt ära kapi kasulikku pinda.

Kas Desala pakub ka elektriliselt avanevaid sahtleid/mehhanisme?

Jah, pakume Desalas ka elektriliselt avanevaid sahtleid ja mehhanisme. Eriti mugav on elektriliselt avatav prügikasti kapp, kus piisab vaid väiksest põlvenõksust ukse pihta ja mehhanism avanebki juba iseenesest. Selline lahendus on väga praktiline olukordades, kus parajasti on käes mingi suurem nõu või kandik, aga samal ajal oleks vajalik ka kiirelt kapiust avada.

Mugavus tuleb esile ka olukorras, kui pestakse nõusid, st kui käed on märjad ja ei taheta ukse määrimise vältimiseks seda käega avada. Samamoodi pakume elektrilisi avamissüsteeme seinakappide avamiseks, kasutame selleks väga kvaliteetset BLUM Servodrive avajat.

Köögimööbli kappide ja sahtlite mehhanismid, köögimööbel

Ukse taha peituv käteräti mehhanism

Ühe korraliku köögi juurde kuuluvad ka käterätid ja mitmed erinevad pesu- ja puhastusvahendid, mida on samuti vaja väga tihti kasutada ja seetõttu peab ka neile oma koht olema, mis võiks olla aga tavaolukorras silma alt ära. Seetõttu on hea ka need peita nutikalt ukse taha väljatõmmatava lahendusena, kus ülal servas on käteräti mehhanism ja selle all omakorda veel riiul erinevate pesu- ja puhastusainete tarvis.

Kuidas valida erinevate mehhanismide vahel?

Kõige parem on köögimööbli tellimist alustada ikkagi eksperdi juures. Meie salongis soovitame võtta meiega ühendust, leppida kokku sobiv kohtumisaeg ja tulla meile külla, kus saame näidata ja tutvustada kõiki erinevaid lahendusi, millest enamus inimesi isegi esialgu veel teadlikud polegi. Siis saame kaardistada juba teie konkreetsed soovid ja vajadused ning välja pakkuda erinevaid lahendusi ning üheskoos otsustada, milliseid variante lõpuks kasutada. Silmast silma kohtumisel saab kõige kiiremini ja efektiivsemalt jõuda just soovitud lahendusteni, sest tihtipeale kliendid alguses küll mõtlevad ühest viisist, kuid üsna peagi mõistavad, et nende jaoks on hoopiski efektiivsem ja tihti ka soodsam hoopis mõni teine lahendus.

Seetõttu julgustamegi Desala Sisustuse salongiga ühendust võtta ja meie esindaja korraldab juba kohtumise ning tutvustab kõiki erinevaid võimalusi.